• GODZINY PRZYJĘĆ
  • | Oddział w Sosnowcu: pon.-pt. 08:00-20:00 sob. 08:00-13:00 |
  • | Oddział w Zawierciu: pon.-pt. 08:00-20:00 |

Twoje Zdrowie jest Najważniejsze.

KONTAKT

STOMATOLOGIA LASEROWA – ZAWIERCIE

Dzięki leczeniu stomatologicznemu za pomocą lasera możliwe jest nie tylko wykonywanie fachowej diagnostyki i leczenie prostych dolegliwości, ale także leczenie zaawansowanych problemów. Zastanawiasz się na czym polega laserowe leczenie stomatologiczne i jakie korzyści za sobą niesie? Umów konsultację w naszym gabinecie – specjaliści rozjaśnią wszystkie wątpliwości.

lasotronix logo

Na czym polega laserowe leczenie stomatologiczne?

Wyróżniamy dwa główne rodzaje laserów: wysokoenergetyczne, niskoenergetyczne.

Stomatologiczne lasery wysokoenergetyczne

Wykorzystywane są w przypadku zabiegów wymagających precyzyjnego cięcia lub odparowywania tkanek miękkich. Zalet stosowania takiego lasera jest wiele, dlatego, że zapewnia bardzo dobre pole widzenia podczas wykonywanego zabiegu, a także eliminuje krwawienie i zapewnienia idealną sterylność operowanego obszaru.

Lasery niskoenergetyczne

Doskonale sprawdzają się w leczeniu struktur na poziomie komórek, a także zwiększeniu metabolizmu tlenowego oraz mikrokrążenia. Liczne zalety, wynikające z jego zastosowania, to zmniejszony obrzęk po wykonanym zabiegu, szybsze gojenie ran i poprawa ich mikrokrążenia,
a także dużo mniejszy ból.

Wykorzystanie stomatologii laserowej w praktyce – przykłady

Leczenie chorób przyzębia

W tym przypadku zastosowanie stomatologii laserowej polega na pozbyciu się nabłonka zmienionego w wyniku pojawienia się stanu zapalnego, a także na dokładnym oczyszczeniu korzenia zębowego
z kamienia. Całość kończy dezynfekcja kieszonek zębowych.

Leczenie endodontyczne

Laser może być wykorzystywany na każdym etapie leczenia kanałowego, począwszy od diagnostyki stanu zapalnego, poprzez usunięcie tkanek zmienionych przez stan zapalny, dezynfekcję zmienionych chorobowo miejsc, skończywszy na wspomaganiu procesu leczenia ran.

zęby - dentysta sosnowiec

Skorzystaj ze stomatologii laserowej w Zawierciu

Laserowe leczenie stomatologiczne to doskonałe rozwiązanie dla wszystkich pacjentów, ze szczególnym naciskiem na osoby borykające się z nadwrażliwością zębów. Wszyscy pacjenci, poszukujący nowoczesnych metod leczenia w przystępnych cenach, będą zadowoleni z wizyty w klinice stomatologicznej w Zawierciu. NZOZ Dentystyka to miejsce, w którym stawiamy na najlepsze metody leczenia, co jest wynikiem troski o dobro pacjenta, które jest dla nas najważniejsze.